Skip to content

Sanuk – Svenska skolan Thailand fortsätter växa…

För varje år som går möter vi fler och fler familjer som väljer att ta en paus från vardagen hemma för att uppleva en kvalitativ tid tillsammans i Thailand. Det är otroligt glädjande att se att så många av alla dessa familjer uppskattar just vårt koncept som fokuserar på kvalité, gemenskap och personlig utveckling och därför väljer att komma till oss på Sanuk.

De senaste tre åren har vi med anledning av det behövt utöka våra lokaler regelbundet inför varje säsong för att inte behöva säga nej p.g.a. platsbrist till allt för många familjer som vill komma till oss. Kommande säsong är inget undantag. Både i Huay Yang och Hua Hin har vi p.g.a. växande popularitet bland nya familjer likväl som återkommande sett oss tvungna att byta till större lokaler.

Vill du läsa mer om våra nya fina lokaler i Huay Yang och/ eller Hua Hin ska du kika in under Hua Hin skolan samt Huay Yang skolan.