Fritidsklubb
Många barn i skolåldern tycker att det är roligt att vara aktiva och träffa kompisar under sin Thailandsvistelse och då är vår efterlängtade fritidsklubb efter skoltid ett utmärkt ställe för det!
Lek, sport & gemenskap
efter skolan
Fritidsklubben är för alla barn mellan 6 och 12 år som stannar 1 vecka eller mer. Vi tar emot bokningar på hela veckor och klubben öppnar igen vecka 3, 2027. Vi har öppet måndag till torsdag mellan kl. 14.00 och 16.30 och fredagar 12.00 till 14.00. Frukt och vatten ingår alla dagar samt lunch på fredagarna. Alla fritidsklubbsbarn får en fin t-shirt.
Här får man nya vänner i barnanpassad utemiljö med tillgång till bland annat pingisbord, bollplan för spontanidrott t ex innebandy (ute), fotboll, volleyboll, basket och badminton, ytor och musik för dans och gymnastik, skapande och kreativt pyssel, sällskapsspel och musikinstrument i form av ukulele och enklare klaviatur.
För att säkerställa trygghet och säkerhet får barnen inte lämna skolgården och ska skrivas ut varje dag av en vårdnadshavare.
Precis som i alla andra verksamheter inom SANUK omfattas fritidsklubbens barn, föräldrar och personal av våra kärnvärden gemenskap, kvalitet och personlig utveckling.
Vid för få anmälda barn ställs verksamheten in, då får ni som anmält er meddelande om det i god tid.
Hos oss är det roligt att vara!