Album 2018/2019 - Lanta

Du kan stega igenom bildspelet och läsa tillhörande texter genom att klicka på första bilden.

Maj 2019 Lanta - skola, förskola och barnklubb

*Fotbollsträning med Tom*Stafett*Kompost* Koraller*Temaarbete *Havet*Halsbandstillverkning*Trash Hero*Brännboll*Children of the Forest*Snorkeltur*Kojbygge*Fika*Bad i balja*Eremitkräfta*Parafras*Gitarrspel*Redovisning*Marina ekosystemet*Drömfångare*Landskap*Batik*Blomhalsband*Skolavslutning*

April 2019 Lanta - skola, förskola och barnklubb

*Fiskar och koraller*Sandskulpturer*Midsommarstång*Traditionell Thai-dans*Vattenstafett*Simskola*Glädje*Pojor*Batik*Songkran*Teater*Bilfärd*Akrylfärg*Vattenstafett*Havsglittror*Kompost*Djursjukhus*King*Gonggong*

Mars 2019 Lanta - skola

*Byvandring*Afrikans dans*Poolbad*Idrott på stranden*Barnkonventionen*Catch the Flag*Nytt "namn"*Moské*Musikquiz*"Kapten kommer och bommen faller"*Rocka sockorna och flip-flops*Lanta Noi*Orientering*Wai Khru ram muay*Samarbetsövningar*Musikmemory*Volleyboll*

Mars 2019 Lanta - förskola och barnklubb

*Batik*Strandlek*Tågbygge*Ukulele*King-spel*Restaurang*Chang*Mandala*Programmering*Musik*Vattenstafett*Yoga*Skapande*Fisknät*Blommor*Dokumentationsböcker*Experiment*Thaiboxning*Talraden*

Children of the Forest dagen 2019 - Lanta

*Insamling*Massage*Lantadiver-hjulet*Spökhus*Enarmad bandit*Kokosbowling*Tvättsvampskastning*Färgduell*Besök av Children of the Forest*Bad i havet*Fotboll*Volleyboll*Halsbandsutdelning*Musikstund*Vattenstafett*Langen går*

Februari 2019 Lanta - skola

*Bakning*Avslappning*Teknik*Vattengympa*Samernas nationaldag*Barnkonventionen*Färgduellen*Alla hjärtans dag*Dans*Skapande*Glädje och kärlek*Children of the forest*Insamling*Dans*Massagesaga*RAR*Superhen*LAW*Batik*Muay Thai dans*Lära känna bingo*Avtackning*Yoga*Dikter*Sverigekartan*

Februari 2019 Lanta - förskola och barnklubb

*Mangrove*Draken Nian*Vattenstafett*Rå-strand*Sagor*Skaparglädje*Återvinning*Yoga*Cirkuskonster*Alla hjärtans dag*Strandtennis*Tempel*Ukulele*Sångsamling*Sandskulptur*

Januari 2019 Lanta - skola

*Intervju med rektor*King*Kemi*Idrott på stranden*Poolbad*Dansshow*Lunch*Chang*Massage*Fortnite*Teknik*Tunnelboll*Kinesiska nyåret*Fysik*Cirkelfys*Batik*Pojjor*

Januari 2019 Lanta - förskola och barnklubb

*Barnklubben leker på stranden*Simskola*Thaitema*Mattekluringar*Massagesaga*Lära-känna-lekar*Tempelbesök*Pojjor*Sjörövar-Stina*Strandlek*Makakerapor*Ukulele*Stapeldiagram*Sjörövar-Stina*Krokodil*Barnklubbsapan*Hoppträning*Skapa meningar*Önskepärla*

December 2018 Lanta - skola

*Volleyboll*Idrotten på stranden*Adventskalender*Programmering*Lucia*Lergubbar*Broderi*Förkläde*Jullängtan*Sandskulpturer*King*Samarbete*

December 2018 Lanta - förskola och barnklubb

*Tusentrådskoja*Massagesaga*Batik*Rollekar*KimsLek*Poolen*Krokodil*Jullyktor*Vattengympa* Yoga*Thai*Meterband*Formjakt*Lucia*Språklek*Lussefik*Färgerna*Bokstavsjakt*Konstruktion*

November 2018 Lanta - skola

*Cheerleading*Samarbete*Simstafett*Balans och jämvikt*RAR*Textilslöjd*Fadderklass på besök*Friidrott*Batik*Muay thai*Programmering*Loy Kratong*Handduksvikning*Besök på Thaiskola*Svenska Kyrkan*Studier i solsken*Munkceremoni*Samarbete idrott*Musikmemory*

November 2018 Lanta - förskola och barnklubb

*Röris*Frukt*Bokstäver*Matematik*Pojor*Stranden*Poolen*Playdoh*Ukulele*Språklek*Thailändska* Loy Krathong *Thaispråk*Svenska kyrkan*Spel*Kompost*Gemenskap*Kojor*Munkceremoni*Strandtennis*Lässtund med äldre elever*Schack

Oktober 2018 Lanta - skola

*Gummiodling*Brobygge teknik*Earth heroes-vernissage*Odling bergsris*

Oktober 2018 Lanta - förskola och barnklubb

*Lanta Animal Welfare*Earth heroes-vernissage*Naturmatematik

September 2018 Lanta - skola och förskola

*Kackerlackor*Strandstädning*Lantajoggen*RAR-arbete*Speedschack

Augusti 2018 Lanta - skola och förskola

*Tempelbesök*Odling med egen kompostjord*Strandlek*Hemkunskap med diskning