Album 2018/2019

Du kan stega igenom månadens bildspel och läsa tillhörande texter genom att klicka på första bilden.

Januari 2019 Hua Hin - skola och förskola

Ny termin ¤ Välkomna tillbaka ¤ Välkomna alla nya elever ¤ Brandövning ¤ Gruppstärkande ¤ Rollekar ¤ Gestalta ¤ Thaitema ¤ Tempelbesök ¤ Morgonsamling ¤ Storsamling ¤ Pjäs ¤ Namnlekar ¤ Kroppskännedom

December 2018 Hua Hin - skola och förskola

Roligast med skolan ¤ Rastskoj ¤ Fruktstund ¤ Julänglar ¤ Juldans ¤ Julpyssel ¤ Tålamod ¤ Genrep ¤ Thai boxning ¤ Luciadagen ¤ Ljus ¤ Gemenskap ¤ Luciaträning ¤ Lässtund ¤ Apa ¤ RAR ¤ Likabehandling ¤ Cirkelträning ¤ Vintertema ¤ Kortlek ¤ Lust att lära ¤ Avtackning ¤ Thailandsbok ¤

November 2018 Hua Hin - skola och förskola

Thaitema ¤ Vattenpolo ¤ Grundrörelser ¤ Loppis ¤ Symmetri ¤ Engelska ¤ Yogapositioner ¤ Badminton ¤ Experiment ¤ Känslokort ¤ RAR ¤ Stark ¤ Macarena ¤ Multiplikationsspel ¤ Apbesök ¤ Loy Krathong ¤ Skapa ¤ Popcornmys ¤ Forntiden ¤ Engelska ¤ Monster ¤ Grundrörelser ¤ Genomgång ¤ Barnklubb ¤ Stafetter ¤ Duellen ¤ Välkommen tillbaka ¤ Nygamla elever ¤ Skapa ¤ Bygga ¤ Samarbete ¤ Musikuppträdande ¤ Glädje ¤ Fallskärm ¤ Hösttema¤ Matematik ¤ NO ¤ Leka

Oktober 2018 Hua Hin - skola och förskola

Välkommen tillbaka ¤ Nygamla elever¤ Skapa ¤ Bygga ¤ Samarbete ¤ Musikuppträdande ¤ Glädje ¤ Fallskärm ¤ Hösttema¤ Matematik ¤ NO ¤ Lekar ¤ Friidrott¤ Stranden ¤ Kroppskännedom ¤ Sandlåda ¤ Storyline ¤ Uppträdande ¤ Cirkus ¤ Vila ¤ FN-dagen ¤ Unicef ¤ Tittskåp ¤ Höst ¤ Svampar ¤ Massage ¤ Räknesaga ¤ Mangrove ¤ Tempelbesök ¤ Mördarleken ¤ Pingis ¤ Redovisningar ¤ Kroppsmemory ¤ Spegeln ¤ Bockarna Bruse ¤ Uppträdande ¤ Kortspel ¤ Skolmaskot ¤ Matematik ¤ Sortering ¤ RAR.-arbete ¤ Kompisläsning ¤ Berättarstol ¤ Mangroveträsk ¤ Tempel ¤ Fallskärm ¤ Röris ¤ Knuten ¤ Linedance ¤ Kanelbullens dag ¤

September 2018 Hua Hin - skola och förskola

Handmassage ¤ Girlanger ¤ Fredsduvor ¤ Peacemärken ¤ Upptäcka ¤ "Mattan" ¤ Förstoringsglas ¤ Tabata ¤ Pärla ¤ Veckofärger ¤ Plankan ¤ Storyline ¤ Cirkus ¤ Knasiga djur ¤ Bokmärken ¤ Frukter ¤ Skottkärra ¤ Tyst läsning ¤ Geometri ¤ Finmotorik ¤ Yoga ¤ Avslappning ¤ Husödlor ¤ Kroppsdel mot kroppsdel ¤ Robot & slime ¤ Stranden ¤ Idrott ¤ Skapande skola ¤ Bananskördning ¤ Dramaspel ¤ Skugga ¤ Storsamling ¤ Massage ¤ Kubbspel ¤ Tipspromenad

Augusti 2018 Hua Hin - skola och förskola

Samarbete ¤ Utforska ¤ Fotboll ¤ Uppvärmning ¤ Sandlåda ¤ Skapa ¤ Nytt läsår ¤ Idrott ¤ Skapa ¤ Mellis ¤ Poolbad ¤ Storsamling ¤