Album 2017/2018 - Phuket

Du kan stega igenom månadens bildspel och läsa tillhörande texter genom att klicka på första bilden.

Mars 2018 Phuket - skola

¤ Första hjälpen ¤ Måla sår ¤ Blod i ansiktet ¤ Utslagen vän ¤ Bollteknik ¤ Idrott på stranden ¤ Mål ¤ Kul ¤ Storsamling ¤ Klurigt ¤ Vad heter frukten ¤ Experiment värme och kyla ¤ Salt och karamellfärg ¤ Vänta ¤ Vi hade rätt ¤ Iseperiment ¤ Vi fixade det ¤ Taco ¤ In the box ¤ Förberedelser inför batik ¤ Snurra garn ¤ Färdig ¤ En till ¤ Den röda färgen ¤ Tre olika förgbad ¤ Sköljning ¤ På tork ¤ Många på tork ¤ Det blåser ¤ Titta på min ¤ Min blev fin ¤ Batikutställning Sy kudde av batiktyger ¤ Hjälp ¤ Uppvärmning ¤ Följa John ¤ OS-skidskytte ¤ Pingisboll i hinken ¤ Skostafett ¤ Skohögen till skostafett ¤ Bobcarsåkning ¤ Vad det svänger ¤ Storsamling ¤ Kluriga frågor ska lösas ¤ Om det är 50.... ¤ Nu gnuggas geniknölarna ¤ Alla kan vara med ¤ Nu är vi snart klara ¤ Paus ¤ Bröstsim ¤ Stora hjälper små ¤ Ryggsim ¤ Paus

Februari 2018 Phuket - skola och förskola

¤ Avslutningskram ¤ Tack! ¤ En kram till ¤ Du är unik ¤ Pomperipossa ¤ Play Doh ¤ Degar ¤ Hajar ¤ Smaka på frukt ¤ Drakfrukt ör gott ¤ Film om elefanter ¤ Skapa elefanter ¤ Snart färdiga ¤ Färdigt resultat ¤ God morgon ¤ Väntan innan morgonsamlingen startar ¤ Små och stora kompisar ¤ Uppvärmning ¤ Peptalk ¤ Gänget ¤ Vila efter idrott ¤ Farvälsången ¤ Tack för den hör tiden ¤ Thaiboken ¤ Avtackning ¤ Storsamling ¤Boxning ¤ Hoppa på däck ¤ Uppvärmning ¤ Linda händerna ¤ Sök faktatext ¤ Vargen ¤ RAR vernissage ¤ Mingel ¤ Bubbel ¤ Frågesport ¤ Storsamling ¤ Bild ¤ Idrott ¤ Brännboll ¤ Tempelbesök

Januari 2018 Phuket - skola och förskola

¤ RAR ¤ Måla ¤ Fotavtryck ¤ Spår ¤ Blomsterband ¤ Skapande ¤ Korg av kokosblad ¤ Svanar av handdukar ¤ Muay thai ¤ Litet avtryck ¤ Boxning ¤Slangdusch ¤ Hej ¤ Simon says ¤ Massagesaga ¤ Strandfynd ¤ Här är vi ¤ Spindel ¤ Skolstart ¤ Krumilurpiller ¤ Namnskylt ¤ Kodknäckning ¤ RAR ¤ Idrott

December 2017 Phuket - skola

¤ Presentation samhälle ¤ Massagesaga ¤ Träna på bokstäver ¤ Vika handdukar till vackra svanar ¤ Luciatåg ¤ Hemkunskap på Swedish bakery ¤ Julavslutning ¤ Knorr på grisen ¤ Familjeleken ¤Äggstafett ¤ Kast med ägg ¤ Finsk jenka

November 2017 Phuket - skola

¤ Yogalektion ¤ Samhälle ¤ Sophantering ¤ Postgång ¤ Luciaträning ¤ Tempelbesök ¤ Idrott ¤ Femkamp

Oktober 2017 Phuket - skola

¤ Muay Thai ¤ Biologi ¤ Tipspromenad ¤ Blåsfisk ¤ Binda blommor ¤ Kanelbulle ¤ Kungens begravning

September 2017 Phuket - skola

Förberedelser inför skolstart ¤ Första skoldagen ¤ Morgonsamling