Album 2017/2018 - Hua Hin

Du kan stega igenom månadens bildspel och läsa tillhörande texter genom att klicka på första bilden.

December 2017 Hua Hin - skola och förskola

¤ Hotellvikning ¤ Elefanter ¤ Adventskalender ¤ Strand idrott ¤ Skatten ¤ Förskolan ¤ Tangram ¤ Stafetter ¤ Skottkärran ¤ Mera skottkärran... ¤ Första advent ¤ julkalendern ¤ Tempelbesök ¤ Sifferträning ¤ Femstaket ¤ Ljudträning ¤ Avtackning ¤ Rastaktiviteter ¤ Hoppa hopprep ¤ Yoga på idrotten ¤ Mera yoga... ¤ Bokstavsträning ¤ Pomperipossa ¤ Kom alla mina barn ¤ Forntiden ¤ Matematik ¤ Bakom kulisserna ¤ Luciafirande ¤ Lussekatter ¤ Avtackning ¤ Bilduppgift ¤ Plugg ¤ Mera plugg ¤ Brobygge ¤

November 2017 Hua Hin - skola och förskola

¤ Loy Kratong ¤ Mera Loy Kratong ¤ Förskolan ¤ År 1-3 ¤ År 4-9 ¤ Lek ¤ Mera lek ¤ M som i monster ¤ Lässtund ¤ Samarbetsövning ¤ Elefanthälsning ¤ Samarbetsövning, mattan ¤ Yogaövning ¤ "Trädet" ¤ Stafetter - hästen ¤ Skottkärran ¤ Bollkontakt ¤ Färger med fallskärm ¤ Dinosaurier med färger ¤ Storsamling - sanuksången ¤ Så ska det låta ¤ Mandala ¤ Mera mandala ¤ Avslappning... ¤ med penslar! ¤ Vattenlek ¤ Träna färger ¤ Yoga med föräldrarna ¤ Mera yoga ¤ Idrott, vattenpolo ¤ Vattenpolo ¤

Oktober 2017 Hua Hin - skola och förskola

¤ Bokstavsmemory ¤ Arbetspass ¤ Bananer från trädgården ¤ Barnkonventionen ¤ Nedskräpning ¤ Källsortering ¤ Vattenpolo ¤ Föräldraredovisning av samhället Tottowyn ¤ Forts. ¤ Byggnadsnämnden överlägger ¤ Godkända ¤ Karaktärer ¤ Skaparna ¤ Tempelbesök ¤ Idrott ¤ Mera idrott ¤ Samarbetsövning ¤ Konstruktionsarbete ¤ Målningsarbete ¤ Linedance med föräldrar ¤ Avslappning ¤ Idrott på stranden ¤ Strandarbete ¤ Mönster ¤ Storyline samhället ¤ Föräldraredovisning RAR ¤ RAR-arbete ¤ Mera RAR-arbete ¤ Vals ¤ Bokstavsträning ¤ Spegeln ¤ Linedance ¤ RAR ¤ Avtackning ¤ Kanelbullens dag ¤ Pom ma lai

September 2017 Hua Hin - skola och förskola

Bokstavsträning ¤ Utklädning ¤ Cilla Lingonbär ¤ Områdesuppstart ¤ Thaiboxning skolan ¤ Thaiboxning förskolan ¤ RAR ¤ Skolans egna kokosnötter ¤ Måla ¤ B ¤ Twister ¤ NO experiment ¤ Spanska ¤ Bokstavsinlärning ¤ Massagesaga ¤ Namnlek med föräldrarna ¤ Cirkelträning ¤ BadPlay-doh ¤ Thai ¤ Stranden ¤ Rast ¤ Idrott ¤ Kroppsdel mot kroppsdel ¤ Handmassage ¤ Avtackning ¤ Massagetåg ¤ Bokstavsjobb ¤ Biologi ¤ Bokstavsträning ¤ Additionsspel ¤ Engelska ¤ Nyheter ¤ Uterast

Augusti 2017 Hua Hin - skola och förskola

Avslappning ¤ Tempelbesök ¤ Sortering ¤ Friidrott ¤ Bad ¤ Redovisning ¤ Första skoldagen ¤ Förskolan ¤ Lunch ¤ Idrott ¤ Bad i poolen ¤ Skolarbete ¤ Storsamling