Album 2017/2018 - Hua Hin

Du kan stega igenom månadens bildspel och läsa tillhörande texter genom att klicka på första bilden.

Februari 2018 Hua Hin - skola och förskola

¤ Penselmassage ¤ Vattenkrig ¤ Thaitema, makramé ¤ Planeringar ¤ Gruppstärkande lekar ¤ Frukttema ¤ Avtackning ¤ Dansbesök ¤ Munkbesök ¤ Munkarna välsignar ¤ Teckningar som överlämnas ¤ Arbetsro ¤ Yoga ¤ Batik för Fs - F-klass ¤ Mer batik ¤ Thaitema frukter ¤ Stenar? ¤ Rastaktivitet ¤ Multiplikationstabellerna ¤ Skrivarbete ¤ Besök! ¤ Storylinearbete ¤ Lekar ¤ Jag kan läsa själv!!! ¤ Storsamling med dans ¤ Vattenkrig ¤ Idrott på stranden Fsk-3 ¤ Idrott på stranden åk 4-9 ¤ Bad i poolen ¤ Rast ¤ Fsk skapar ¤ Alla hjärtans dag ¤ Kinesiska nyåret firas ¤ Föräldraredovisning... ¤ av Mangroveträsk modeller ¤

Januari 2018 Hua Hin - skola och förskola

¤ Terminsuppstart ¤ Sång ¤ Laguppställningen ¤ Stafetter ¤ Rygg mot rygg ¤ Ytterligare stafetter ¤ Matematik ¤ Fyra i rad ¤ Lekar ¤ Nya kompisar ¤ Sii kiao - Grön ¤ Massagesaga ¤ Loomiband ¤ Mangroveträsk F-3 ¤ Båtutflykt ¤ Flaskpost ¤ Lagfoto åk F-3 ¤ Tempelbesök åk 1-3 ¤ Tempelbesök förskolan ¤ Skolans gecko dog ¤ Begravning ¤ Dansmemory ¤ Skolarbete utomhus ¤ Matematik ¤ Samarbete i matematik ¤ Brobygge ¤ Dans åk 4-9 ¤ F-klass, V som i vattenmelon ¤ Vattningsschema ¤ A:et i RAR ¤ Rollekar ¤ Rollspel ¤

December 2017 Hua Hin - skola och förskola

¤ Hotellvikning ¤ Elefanter ¤ Adventskalender ¤ Strand idrott ¤ Skatten ¤ Förskolan ¤ Tangram ¤ Stafetter ¤ Skottkärran ¤ Mera skottkärran... ¤ Första advent ¤ julkalendern ¤ Tempelbesök ¤ Sifferträning ¤ Femstaket ¤ Ljudträning ¤ Avtackning ¤ Rastaktiviteter ¤ Hoppa hopprep ¤ Yoga på idrotten ¤ Mera yoga... ¤ Bokstavsträning ¤ Pomperipossa ¤ Kom alla mina barn ¤ Forntiden ¤ Matematik ¤ Bakom kulisserna ¤ Luciafirande ¤ Lussekatter ¤ Avtackning ¤ Bilduppgift ¤ Plugg ¤ Mera plugg ¤ Brobygge ¤ Julgranar ¤ Textskrivning ¤ Sverige hälsningar ¤ Yoga ¤ Avtackning ¤ Den skarpsynte ¤ Den memorerande ¤ Den pricksäkre ¤ Den dramatiske ¤ Fortsättning ¤ Den glupske ¤ Fortsättning ¤ Vattenstafett ¤ Längsta laget ¤ Prisutdelning ¤ Lagfoto ¤ God Jul ¤

November 2017 Hua Hin - skola och förskola

¤ Loy Kratong ¤ Mera Loy Kratong ¤ Förskolan ¤ År 1-3 ¤ År 4-9 ¤ Lek ¤ Mera lek ¤ M som i monster ¤ Lässtund ¤ Samarbetsövning ¤ Elefanthälsning ¤ Samarbetsövning, mattan ¤ Yogaövning ¤ "Trädet" ¤ Stafetter - hästen ¤ Skottkärran ¤ Bollkontakt ¤ Färger med fallskärm ¤ Dinosaurier med färger ¤ Storsamling - sanuksången ¤ Så ska det låta ¤ Mandala ¤ Mera mandala ¤ Avslappning... ¤ med penslar! ¤ Vattenlek ¤ Träna färger ¤ Yoga med föräldrarna ¤ Mera yoga ¤ Idrott, vattenpolo ¤ Vattenpolo ¤

Oktober 2017 Hua Hin - skola och förskola

¤ Bokstavsmemory ¤ Arbetspass ¤ Bananer från trädgården ¤ Barnkonventionen ¤ Nedskräpning ¤ Källsortering ¤ Vattenpolo ¤ Föräldraredovisning av samhället Tottowyn ¤ Forts. ¤ Byggnadsnämnden överlägger ¤ Godkända ¤ Karaktärer ¤ Skaparna ¤ Tempelbesök ¤ Idrott ¤ Mera idrott ¤ Samarbetsövning ¤ Konstruktionsarbete ¤ Målningsarbete ¤ Linedance med föräldrar ¤ Avslappning ¤ Idrott på stranden ¤ Strandarbete ¤ Mönster ¤ Storyline samhället ¤ Föräldraredovisning RAR ¤ RAR-arbete ¤ Mera RAR-arbete ¤ Vals ¤ Bokstavsträning ¤ Spegeln ¤ Linedance ¤ RAR ¤ Avtackning ¤ Kanelbullens dag ¤ Pom ma lai

September 2017 Hua Hin - skola och förskola

Bokstavsträning ¤ Utklädning ¤ Cilla Lingonbär ¤ Områdesuppstart ¤ Thaiboxning skolan ¤ Thaiboxning förskolan ¤ RAR ¤ Skolans egna kokosnötter ¤ Måla ¤ B ¤ Twister ¤ NO experiment ¤ Spanska ¤ Bokstavsinlärning ¤ Massagesaga ¤ Namnlek med föräldrarna ¤ Cirkelträning ¤ BadPlay-doh ¤ Thai ¤ Stranden ¤ Rast ¤ Idrott ¤ Kroppsdel mot kroppsdel ¤ Handmassage ¤ Avtackning ¤ Massagetåg ¤ Bokstavsjobb ¤ Biologi ¤ Bokstavsträning ¤ Additionsspel ¤ Engelska ¤ Nyheter ¤ Uterast

Augusti 2017 Hua Hin - skola och förskola

Avslappning ¤ Tempelbesök ¤ Sortering ¤ Friidrott ¤ Bad ¤ Redovisning ¤ Första skoldagen ¤ Förskolan ¤ Lunch ¤ Idrott ¤ Bad i poolen ¤ Skolarbete ¤ Storsamling